Abobo

Świat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie…

29 marca 2018
Posted by Abobo

Klimaty post-apokaliptyczne, które gwarantuje nam neuroshima hex. Gry ekonomiczne pokroju monopolu. Luźne propozycje towarzyskie na wyjątkowe spotkania…Rynek gier planszowych oferuje nam naprawdę wiele. Zdaje się, że duży sukces branży to nie tylko efekt długiej rozrywki w zmiennym formacie. Kluczem okazuje się być różnorodność.

Gry są przeznaczone dla określonej kategorii wiekowej. Zasady warunkują trudność rozgrywki, ale również stopień skomplikowania. Świat planszówek stale przyciąga nowych miłośników, jednocześnie utrzymując ,,wierne grono” fanów. Niektórych zainteresują tu osadnicy z catanu. Inni spędza długie chwile przy ego. Dopasowujemy się do okoliczności oraz paczki znajomych, z którymi spędzamy wspólnie czas.

Branża dostosowuje się do wymagań oraz stawia na nieustanny rozwój. Gry planszowe stale powstają. Dużym sukcesem cieszą się również amatorskie produkcje, które rozgłos zdobywają dopiero po latach (a czasami pozostają źródłem zabawy wyłącznie dla największych miłośników z bliskiego otoczenia).

Czy szał gier zatrzyma się w najbliższym czasie? Nic na to nie wskazuje. Co więcej, osoby ,,wychowane” na grach planszowych, wracają do nich nawet w starszym wieku. Nie jest to tylko domena najmłodszych. Powstają miejsca, w których spotykają się wyłącznie ,,gracze”. Znajdziemy je w każdym większym mieście. Mają formę luźnej wypożyczalni albo też pubu społecznościowego. Cieszą się olbrzymim uznaniem, a w większości z nich obowiązuje system wcześniejszej rezerwacji. To obrazuje skalę popularności gier planszowych.

Comments are currently closed.

Najnowsze komentarze