Abobo

Jak urozmaicić domówkę przy pomocy gier planszowych

12 kwietnia 2018
Posted by Abobo

Wspólne rozmowy potrafią nas skutecznie zmęczyć. Spotkania ze znajomymi bywają przyjemne oraz relaksujące. Warto jednak oprócz tradycyjnej formy, dodać całości pikanterii. Trzeba pamiętać o tym, że domówka jest sposobem na zabawę. Jak ją urozmaicić? Oprócz muzyki zaprośmy przyjaciół do wspólnej gry, związanej z rywalizacją.

Planszówki dzielą się w zależności od posiadanych wymagań. Imprezowe odmiany zawierają takie tytuły jak Gorący Ziemniak czy też Ego. Liczy się tu nieco inna forma rozrywki. Nie szukajmy więc pozycji ciężkich, nastawionych na długi czas trwania oraz pełnych skomplikowanych zasad. Całość musi być płynna oraz dynamiczna. Najlepiej spisuje się mechanizm nazywany potocznie ,,presją czasu”.

Takim typem gry jest np. Time’s Up. Wspólne grono znajomych zna się doskonale. To spore pole do interakcji oraz zabawnych historii w trakcie. Niedopowiedzenia oraz śmieszne sytuacje pamięta się bardzo długo. Na domówkach zaś chodzi głównie o dobrą zabawę. Nie bójmy się zatem sięgania po sprawdzone tytuły, a także stosunkowo nowe propozycje.

Gry planszowe dopasowują się do potrzeb, dlatego też stały się ponownie popularne. Pole do popisu jest duże, ponieważ wiele pozycji można stworzyć ,,na własną rękę” (wystarczy drukarka oraz nożyczki i odrobina czasu). Tak będzie chociażby ze znanymi Kartami Dżentelmenów. Trzeba przyznać, że XXI wiek daje nam spore możliwości i znacząco ogranicza nudę. Ciekawy wybór gry doprowadzi nas z kolei do udanego spotkania w gronie najlepszych znajomych.

Comments are currently closed.

Najnowsze komentarze